Dr. Pálfalvi László lett a Fizika OKTV Versenybizottságának új elnöke

2021. szeptember 6., 9:38

Dr. Pálfalvi Lászlót, a PTE TTK Fizikai Intézetének egyetemi tanárát választották a Fizika OKTV Versenybizottságának élére.

Az Oktatási Hivatal által szervezett Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyek (OKTV) fizika versenyfeladatait készítő szakmai bizottság elnöki pozíciójának ellátására Dr. Pálfalvi László egyetemi tanárt bízta meg Dr. Kásler Miklós Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere. Dr. Pálfalvi László közel 15 éve tagja annak a mintegy tíz fős bizottságnak, melyet az elmúlt években Dr. Csordás András, az ELTE Fizikai Intézetének egyetemi tanára irányított.

Az egyik legrangosabb, nagy múltú, három fordulós fizikaversenyen 11. és 12. osztályos tanulók két kategóriában mérhetik össze tudásukat. A döntő fordulókban az elméleti feladatok mellett méréseket is kell végezni a diákoknak.

Kollégánk megbízatásához gratulálunk, munkájához sok sikert kívánunk!

Bővebb információk »

Rendben